TÁJÉKOZTATÓ FÖLDI SZÚNYOGGYÉRÍTÉSRŐL
A kezelés pontos időpontja: 2023.július 31. napján, napnyugta utáni órákban. Pótnapok: 2023augusztus 1-2.napjai, ugyanebben az időben.
A kezelés pontos időpontja: 2023.július 31. napján, napnyugta utáni órákban. Pótnapok: 2023augusztus 1-2.napjai, ugyanebben az időben.
ájékoztatjuk a lakosságot, hogy az Országos Tisztifőorvos az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzési adatait, valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ szakmai ajánlásait figyelembe véve az ország egész területére vonatkozóan 2023. július 10-én (hétfő) 00.00 órától 2023. július 12-én (szerda) 24.00 óráig II. fokú hőségriasztást adott ki.
Értesítem a tisztelt lakosságot, hogy 2023.07.13 – 2023.07.14-ig a rendelés elmarad!
A meglévő 50 méter talpmélységet el nem érő háztartási kutak bejelentési kötelezettsége megszűnt!
A kezelés pontos időpontja: 2023.07.05. napján 19.00-21.00 között Pótnapok: 2023.07.06. ugyanebben az időben.
2023.07.01-től új hulladékgazdálkodási rendszer lép életbe, melynek értelmében a számlázást a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. fogja végezni!
Ezúton értesítjük a lakosságot, hogy településünk területén földi úton történő szúnyoggyérítés kerül elvégzésre. A kezelés pontos időpontja: 2023.június 27. napján, napnyugta utáni órákban.
Értesítem tisztelt lakosságot, hogy 2023.06.15 – 2023.06.20-ig a rendelés elmarad! Dr. Kassas Khaled háziorvos helyettesít saját rendelési idejében.
Idén első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal állítottunk Répceszentgyörgyön májusfát. A hölgyek szalagokkal díszítették, rákerült a pezsgő, amelyet a hagyomány szerint a legügyesebb legénynek a fát megmászva kell megszereznie.
Idén első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal állítottunk Répceszentgyörgyön májusfát. A hölgyek szalagokkal díszítették, rákerült a pezsgő, amelyet a hagyomány szerint a legügyesebb legénynek a fát megmászva kell megszereznie. Elérkezett Pünkösd vasárnapja a kitáncolás ideje. Gyűltek is az erős legények, férfiak, hogy kidöntsék a két felállított fát. De mint tudjuk, tánc nélkül a fa nem dől, ezért a falu apraja-nagyja összeállt, hogy segítsen a nagy munkában. Meg is lett az eredménye! Mindkét fát sikerült kitáncolni. Mivel nem akadt olyan legény, aki a fára felmászott volna, a pezsgőt a kidőlt fáról levágtuk, behűtöttük és közösen elfogyasztottuk. Sok finomság mellett, amit az ügyes kezű asszonyok sütöttek, késő estig beszélgettünk. A tűznél sült a szalonna, kolbász. A gyerekek a Bői Óvodából kölcsönzött játékokkal játszottak, barátság karkötőt készítettek.
Mindannyian várjuk a következő alkalmat, amikor együtt lehetünk, mert mi itt Répceszentgyörgyön, ebben a csodaszép kis faluban valljuk, hogy együtt lenni jó!
Répceszentgyörgy Község Önkormányzata